חיסכון פיננסי

greece-106246_1280כדי להנות מהחיים לאחר הפרישה ממעגל העבודה ולשמור על איכות חיים נאותה, להזדקן בכבוד ולהגן על הכנסת המשפחה – צריך לתכנן את העתיד מראש, ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מוקדם. חיסכון פנסיוני הוא לעיתים רבות הסכום המשמעותי והגדול ביותר שאדם חוסך במהלך חייו. לפיכך, ההחלטה לגביו היא מכרעת וקריטית, והיא זו שתקבע את עתיד החוסך ומשפחתו לאחר הפרישה, במקרה של אבדן כושר עבודה או במקרה של פטירה.

איך בוחרים חיסכון פנסיוני?

מוצרים פנסיוניים, בשונה מחסכונות פיננסים אחרים כגון פקדון בבנק, מניות וכדומה, נמצאים תחת אישור ופיקוח של משרד האוצר. האישור הממשלתי הוא זה שהלכה למעשה מאפשר לקבל הטבות מס שמוצרים פיננסיים אחרים אינם מאפשרים, ובכך הופך אותו לכדאי יותר מחיסכון אישי אחר.

ישנם מספר סוגים של מוצרי חיסכון פנסיוני, הנבדלים ביניהם בסוג ההתקשרות, ניהול הסיכונים הביטוחיים, דמי הניהול, ניהול החיסכון וניהול הפרישה:
א) קרן פנסיה – כוללת חיסכון לפנסיה, ביטוח אבדן כושר עבודה וביטוח למקרה פטירה.
ב) קופת גמל – חיסכון לטווח ארוך לפנסיה, הניתן לקבלה מגיל הפרישה בדמות קיצבה חודשית.
ג) קרן השתלמות – חיסכון לטווח בינוני או ארוך, לפי בחירת הצרכן, הניתן למשיכה באופן חד פעמי.
ד) פוליסת ביטוח (דוגמת ביטוח מנהלים) – כוללת חיסכון לפנסיה, ביטוח אבדן כושר עבודה וביטוח למקרה פטירה. שילוב המרכיבים נעשה לפי בחירת הצרכן.

כאשר אדם הגיע לגיל הפרישה, או נקלע למצב רפואי הכולל אבדן כושר עבודה, או חלילה אם נפטר, זה הזמן להשתמש בחיסכון הפנסיוני.

חשיבות הכיסוי הביטוחי
סכום החיסכון הנדרש למקרה פרישה תלוי בצורך הכלכלי של החוסך להכנסה, תוך התחשבות בהוצאותיו והכנסותיו של האחרון כגון קצבת ביטוח לאומי או הכנסות נוספות, כמו השכרת דירה בבעלותו. חשוב מאוד לבחור בחיסכון פנסיוני הכולל בתוכו רכיבים ביטוחיים, על מנת שתהיו מכוסים גם במקרה של סיבה רפואית המונעת מכם להמשיך לעבוד באופן זמני או תמידי. ניתן לקבוע מראש את הסכום של הכיסוי הביטוחי במוצר הפנסיוני ולשנותו בכל עת, בהתאם לאפשרויות שמציעות התוכניות השונות, למגבלות הרפואיות או מקצועיות של החוסך או בהתאם למגבלות כלכליות אחרות.

יש לזכור, כי החופש היחסי שמוענק לכם בבחירת התוכניות הפנסיוניות בא עם אחריות כבדה. בחירת תוכנית פנסיונית היא החלטה הרת גורל והיא בעלת השפעה רבה על חלק ניכר מחייכם, לפיכך היא מחייבת שיקול דעת אחראי, התעמקות והבנה בנושא. רצוי מאוד להיוועץ באחד המומחים שלנו, להם ניסיון ובעלי רישיון פנסיוני, אשר יעזור לכם לקבל החלטה נבונה ומושכלת שתבטיח את עתידכם ועתיד משפחותיכם.

מוזמנים ליצור קשר לקביעת פגישה ללא מחויבות.

מה צופן לך העתיד? לחצו כאן לאבחון אישי