פרישה לפנסיה

מהו הסכום החודשי הדרוש לך לגיל הפרישה?
כמה מהסכום הזה כבר צברת כדי להגיע לסכום הרצוי?
האם יש נכסים בנוסף לכסף שצברת?
האם יש לך חלום לגיל הפנסיה?

בהגיע בן אדם לגיל פרישה, הוא זכאי לקצבה מיוחדת, קצבת זקנה, זאת בתנאי שאותו אדם הפסיק לעבוד. גיל פרישה משתנה בהתאם לתאריך לידה ולמין. נכון להיום, גיל הפרישה של גברים הינו 67 (או עד שנתיים מתחת, לגברים שנולדו לפני 1942), גיל הפרישה של נשים הינו 62 (או עד שנתיים מתחת, לנשים שנולדו לפני 1947). בגיל זה קיימת אפשרות ליציאה לגמלאות,
בסיכום עם מקום העבודה בהגיע גיל הפרישה, יתקבל מסמך רשמי המאשר את הפסקת העבודה, הפסקת המשכורת ויציאה לפנסיה.

 

חישוב פנסיה:
על פי הקיים היום יש לעשות סיכום של מה נקבל ביציאה לפנסיה, כלומר, מה הסכום הכולל אשר יהיה עבורנו בפרישה ולחלק ב- 200, הסכום שיתקבל יהיה הקצבה החודשית שנקבל מהחסכונות שלנו.
*ייתכן ובעתיד יהיה שינוי של חישוב פנסיה וחלוקת הסכום תהיה על פני מספר גדול יותר של חודשים ורצוי להיערך גם לכך.

 

מסמכים הדרושים לתהליך התכנון
לאחר עשרות שנות עבודה וקבלת משכורת, קיימת ירידה בהכנסה בעקבות קבלת הקצבה אשר לרוב נמוכה מהמשכורת החודשית. בכדי שמשק הבית לא יינזק, חשוב לבצע תכנון פרישה כמה שיותר זמן מראש (רצוי להתחיל ולבחון את הדברים גם ממקום העבודה הראשון שלנו).
בכדי לבצע את התהליך חשוב לבדוק ולאסוף כל נתון אפשרי ממקום העבודה האחרון וממקומות עבודה נוספים אשר קדמו, אם קיימים. אפשרי לקבל ייעוץ פרישה שבו יסבירו טוב יותר כיצד לבצע תכנון פרישה נכון. יש לאסוף קופות גמל, פוליסות ביטוח, קרנות פנסיה, בדיקת פדיון ימי החופש אם קיימים, טיוטת עזיבת עובד. כמו כן, אחד מן הדברים שהכי חשוב לבדוק הינו בדיקת המשכורת הקובעת לפיצויים ובדיקת מענקים למיניהם, אם קיימים, בתאריך הפרישה.

*חשוב לדעת: על כספי פרישה משלמים מס הכנסה, בתכנון פרישה נכון ובהתאם לאורח החיים ובחינת הצרכים, ניתן לחסוך את רוב כספי המס.

מומלץ לעשות תכנון פרישה מספר חודשים לפני היציאה לפנסיה וגם בשינוי מקום העבודה (גם בגילאים צעירים).

 

מטרות ויעדים ליום הפרישה
ככל שהעולם מתקדם יותר, תוחלת החיים עולה והמצב הבריאותי הוא טוב ומאפשר לחיות וליהנות גם מהזמן החופשי וגם מהיצע הפעילויות הרחב שיש, בכל זמן ובכל מקום.
נפש צעירה מאפשרת להגשים חלומות ולחיות חיים נפלאים בגיל הפרישה. לכן, תכנון מראש לזמן בו יוצאים לגמלאות יכול לתרום רבות להיותו מהנה ומלא עניין.

 

בדרך להגשמת חלומות
פרישה הוא שלב בחיים שאנשים רבים ממתינים לו, כיוון שלאחר שנים של עבודה קשה סופסוף ניתן יהיה להרים רגליים לקראת פנאי וזמן איכות עצמי. לצד רגעי האושר והמנוחה, יש לדאוג כי הכסף ימתין לכם להמשך החיים ללא המשכורת המסודרת. חשוב להדגיש כי מימוש אותם חלומות ביום הפנסייה הינם אפשריים, אך כל זה תלוי בתכנון פרישה מוקדם ונכון מבחינת כל היבטי המיסוי.

אנחנו מזמינים אתכם לקביעת פגישה ראשונית של שעה ללא עלות להסבר על אפשרויות תכנון הפרישה ואבחון קצר.

מה צופן לך העתיד? לחצו כאן לאבחון אישי