קרנות השתלמות

בשוק ההון המשתנה עלינו לנצל כמה שיותר מכשירי חיסכון, במיוחד כאלה שאפשר להסתמך על נתוני העבר שלהם כדי להשיג תשואה גבוהה ככל האפשר. משום כך, אחד ממכשירי החיסכון לטווח בינוני או ארוך שאנחנו ממליצים עליהם ללקוחותינו הוא קרן השתלמות. במקור הקרן שימשה אמנם למימון השתלמויות, אולם כיום היא פשוט מכשיר חיסכון מומלץ. את הקרן אנחנו בוחרים לפי ביצועיה, מדיניות ההשקעות שלה ויציבות הגוף המנהל אותה.

יתרונות ברורים ומשתלמים

יתרונותיה ברורים: היצע מגוון של דרגות סיכון לכל טעם, כך שהיא מתאימה גם לחוסכים סולידיים וגם לחוסכים מנייתיים יותר. זהו האפיק היחיד שבו אפשר לקבל כיום את הטבת הפטור ממס על הרווחים שביצועיה מניבים, כמו כן, המדינה מעניקה לחוסכים בקרן ההשתלמות הטבה נהדרת נוספת לצורך חישובי מס ההכנסה, והיא מאפשרת להזדכות על ההפקדות בה עד לתקרת סכום מסוים מההכנסה השנתית שלהם. היתרון הבולט שלה הוא שהיא האפיק המניב את התשואה הגבוהה ביותר, והפקדות בה מוכרות כהוצאה לעסק במקרה של חוסך עצמאי.

 

 

 

 

למי אני ממליצה לחסוך?
בקרן השתלמות יכולים לחסוך הן שכירים והן עצמאים וההפקדות בה יכולות להיות חודשיות או כסכום חד פעמי. הסכום המצטבר משתחרר לאחר שש שנים, או לאחר שלוש שנים אם הגעתם לגיל הפרישה. שכיר אינו יכול לפתוח קרן השתלמות ללא המעסיק. עובד שכיר מפקיד בקרן עד 2.5% והמעסיק מפקיד את היתרה – 7.5%, עד 10% עד התקרה המותרת להפקדה. עצמאים יכולים להפקיד עד 7% מהכנסתם החייבת במס באותה שנה, כדי שיוכלו ליהנות מהטבת המס. תקרת הסכומים המחושבים לצורך ההפקדות משתנה מדי שנה.

 

למה זה כדאי?

 

  • הקרן יכולה לשמש למטרות שונות, אולם
  • ללחגיכהקרן יכולה לשמש למטרות שונות, אולםהנבה
  • הקרן יכולה לשמש למטרות שונות, אולםסבנגכיגכי

אנחנו ממליצים להוסיף אותה למכשירי

החיסכון לפנסיה ולהשאיר בה את הכסף לכמה שיותר זמן.

 

הניסיון שלנו מראה כי נקודת התורפה של עצמאים רבים היא החיסכון לפנסיה, כשגם לשכירים לא מובטחת כיום פנסיה מספקת לעת זקנה בימינו. במקרה של אירועים לא צפויים ברור למה קרן השתלמות שיכולה לשמש גם למטרות אחרות היא מכשיר חיסכון אידיאלי שיש לו רק יתרונות. בתום תקופת החיסכון פתוחות בפניכם אפשרויות שונות מבלי לאבד זכויות ותק או פטורים ממסים, מניוד הסכום הנצבר למכשירי חיסכון פנסיוני אחרים, דרך משיכת הסכום בבת אחת במקום כקצבה חודשית, ועד השארתו כדי להמשיך לחסוך וליהנות מביצועי הקרן.

מוזמנים ליצור קשר לקביעת פגישה ללא מחויבות.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה או בקשה,
מילמן ביטוח ופיננסים – מתכננים רחוק בשבילך

מה צופן לך העתיד? לחצו כאן לאבחון אישי