תוכנית חיסכון

כולנו יודעים שכדי להתפתח ולדאוג לעתידנו ולעתיד ילדינו עלינו לחסוך כסף. אולם בשוק קיימות שפע של תוכניות חיסכון, קרנות נאמנות וניהול תיקים אשר לעיתים עלולים לבלבל אותנו ולהקשות על תהליך קבלת ההחלטה הנכונה והיעילה ביותר. על מנת לדעת כיצד להשקיע בצורה נכונה,יש להבין כמה עקרונות חשובים.

ניהול חיסכון בגוף פיננסי שאינו הבנק

cigarettes-621346_1280חיסכון כדאי נחשב ככזה כאשר הריבית או התשואה שלו גבוהות וכאשר אנו יכולים להמשיך להשקיע בו ולהחזיק אותו לטווח ארוך. מבחינה זו, החסכונות שנפתחים בבנקים נחשבים פחות כדאיים, משום שבמידה ונקלענו למינוס בחשבון, הבחירה הראשונה שלנו תהיה להעביר את הכסף מהחיסכון לעו"ש, כך הכסף שלנו למעשה מועבר הלוך ושוב מחשבון העו"ש לחיסכון ולהפך – וההפסד כולו שלנו. בנוסף, הריבית שמוצעת כיום בבנקים נמוכה וכמעט בלתי מורגשת גם לאחר כמה שנים טובות של חיסכון. לכן הכלל הראשון בחיסכון כדאי הוא ניהולו בגוף פיננסי נפרד מהבנק, שימנע מאיתנו להתפתות לפדות את כספי החיסכון בקלות יתרה.

השקעה נבונה עם פוליסת חיסכון
כיום, חברות הביטוח מציעות מספר סוגים של תכנית חיסכון שמהווים אלטרנטיבות למוצרי ההשקעה הנפוצים כגון קרנות נאמנות או ניהול תיקים. היתרונות בפוליסות חיסכון אלו הם ברורים: ניתן להשקיע בהן במנות קטנות בכל פעם בסכום חד פעמי או בהוראת קבע חודשית, הן נזילות וניתנות למשיכה על פי צורך תוך מספר ימים,  דמי הניהול הינם קבועים ושקופים ומהווים את העלות היחידה למשקיע – ללא עמלות מיותרות, הן מכילות הטבות מס למבוגרים, והזרוע עוד נטויה. כמו כן, ניתן לבחור בין מגוון רחב של מסלולים המתאימים לכם לפי צרכיכם – החל ממסלול מניות, איגרות חוב או מסלולים צמודים למדד. כולנו שואפים לבחור במסלול השקעות שיניב לנו את התשואה הגבוהה ביותר. אך עם זאת, עלינו להתחשב בפרמטרים נוספים ולהבין שעל מנת להשיג תשואה גבוהה צריך גם לסכן את הכסף כדי להשיג רווחים כלכליים.

כיסוי ביטוחי
בין אם מדובר בתכנית חיסכון לטווח קצר, בינוני או ארוך – אין להקל ראש בכל הנוגע לכיסוי הביטוחי. חשוב שהחסכון שבחרתם יכלול כיסוי לאבדן כושר עבודה וכיסוי למקרה של מוות, על מנת שחברת הביטוח תמשיך לשלם עבור החיסכון שלכם עד תום התקופה. על מנת להבטיח את ההשקעה הכדאית והמשתלמת ביותר שתניב עבורכם תשואה גבוהה, אנחנו מזמינים אתכם להיוועץ עם אחד מהמומחים המקצועיים שלנו בעלי ההשכלה המתאימה ועם ניסיון בתחום ההשקעות והתכנון הפיננסי, שיעזור לכם לבחור במסלול השקעות בו מרכיב הסיכון אינו גבוה מדי והתשואה הצפויה להתקבל גבוהה יחסית.

אם אתם רוצים הווה רגוע ועתיד מחייך, צרו קשר לפגישת היכרות ללא התחייבות.

מה צופן לך העתיד? לחצו כאן לאבחון אישי